הורים יקרים,

אנו שמחים להזמינכם ליום פתוח והרשמה בביה"ס האנתרופוסופי "בראשית...

22/1/2017
 

מניסיונו של הורה לארבעה בוגרי וולדורף

אני שמח לתאר בפניך את נסיוננו האישי מחינוך ילדינו בשיטת וולדורף - ד"ר רודולף שטיינר.  ארבעה מילדיי התחנכו בארה"ב בבית-ספר וולדורף בגרדן סיטי בלונג איילנד ניו יורק. שתי בנותי דריה ועירין נכנסו לביה"ס לכיתה ד' ו-ב' ולמדו בו ברציפות עד לסיום התיכון, ובניי יהל וירדן עברו שם את כל המסלול החל מגנון ועד סיום תיכון. הערכתנו את שיטת לימוד זו נחלקת לשתיים. עפ"י התרשמותנו מבית-הספר במהלך השנים, ולמבחן התוצאה - לאילו הישגים בחיים הגיעו ילדיי.

נתחיל במבחן התוצאה. דריה (30) התקבלה לאחר סיום התיכון לאוניברסיטה היוקרתית של בוסטון. לאחר שסיימה בהצלחה את התואר, חזרה לישראל והתנדבה לשירות צבאי מלא שאותו סיימה בהצטיינות. היא התקבלה לאוניברסיטה מעולה באנגליה וסיימה בהצטיינות תואר במשפטים. לאחר שובה לארה"ב היא התקבלה להיות עוזרת משפטית של שופטת פדראלית ועבדה באחד ממשרדי הדין הגדולים במדינה. עירין (28) התקבלה לאוניברסיטה הטובה ביותר בעולם, "הרווארד", וסיימה בהצטיינות יתרה. כיום היא עיתונאית מפורסמת בכתובים ובטלויזיה (ראו קליפ מראיון עימה http://www.youtube.com/watch?v=5Fp17vOyTTk).  היא כתבה ב"ניו יורק טיימס" ב"בוסטון גלוב", ב"ביזנס וויק" ועוד. יהל (24) למד באוניברסיטאות מק'גיל בקנדה ובאוניברסיטת פנסילווניה (שתיהן מדורגות בין עשר האוניברסיטאות הראשונות בעולם) וכיום הוא ארכיטקט מערכות בחברה לאסטרטגיה שיווקית ומטפל במוזיאון המטרופוליטן, בקרנגי הול, בצלב האדום ובצוות הבחירה מחדש של הנשיא אובאמה. ירדן (18) לומד שנה ראשונה באוניברסיטת ג'ונס הופקינס המדורגת במקום ה 9 בארה"ב.

במקביל ללימודיהם בוולדורף, למדו ילדי גם בלימודי השלמה ישראליים-יהודיים ולמעשה ביה"ס וולדורף אף עודד זאת. אגב, עירין ויהל הוזמנו מספר פעמים ע"י ביה"ס וולדורף ברמת השרון להופיע בפני הורים ומורים ולדבר על בית הספר שלהם, והם עשו זאת ברצון בהיותם תלמידים צעירים.

במהלך לימודי ילדיי בביה"ס למדנו לא מעט על שיטת הלימוד המעודדת התפתחות אישית של כל תלמיד, מתן כבוד לזולת, לסביבה ולאנושות, סבלנות וסובלנות ועידוד יצירתיות. התברר לנו כי קהילת ההורים היא העילית של החברה האמריקאית מבחינה תרבותית - עם תלמידים מעשרות ארצות, בני כל הדתות ומכל הגזעים. 

לסיכום, 21 השנים בהם למדו ילדיי בוולדורף היו שנים מעשירות להם, וגם לנו כמשפחה. זו הסיבה שעודדנו את בני עו"ד איתי כרמון לשלוח את בתו אלה לחינוך וולדורף.

בברכה,

חגי כרמון, עו"ד

 כרמון – כרמון, עורכי דין

www.carmonlaw.com

(סבא של אלה מגן תלתן)