הורים יקרים,

אנו שמחים להזמינכם ליום פתוח והרשמה בביה"ס האנתרופוסופי "בראשית...

22/1/2017
 

על העמותה

 

בשנת 2009 חברו כמה הורים והקימו את עמותת רימון, מתוך תפיסה שחינוך אנתרופוסופי (הידוע גם בשם חינוך וולדורף), הוא החינוך הטוב ביותר עבור ילדיהם. יש לציין כי גנים אנתרופוסופים פעלו בקרית אונו כשבע שנים לפני הקמת העמותה: גן תלתן (לגילאי 2 - 4) וגן רימון (גילאי 5 - 7). הורים ששלחו את ילדיהם לגנים אלה רצו, באופן טבעי, שיהיה מסלול המשכי בשיטת החינוך האנתרופוסופית, בדומה לבתי-ספר אחרים הפועלים בישראל.

פעילותנו החלה בספטמבר 2010, כמסלול צומח בקריית אונו וכיום הוא כולל את הכיתות א'-ו'.

חזוננו הוא יצירת מרחב חינוכי המטפח את האוצרות הטמונים בכל ילד. אנו מאמינים כי יסודות בריאים וחזקים המוקנים בגיל הגן ובית הספר, הם בסיס לחיים בעלי תוכן, מוסר ומשמעת שיש בהם בחירה חופשית, הגשמה אישית ונתינה. מטרות העמותה הן, לפיכך, יצירת יוזמות חינוכיות ברוח האנתרופוסופיה בבקעת אונו: גנים, בתי-ספר וסמינר.

בתהליך הקמת מסגרות החינוך, נעזרת העמותה בניסיון הרב שרכשו עמותות עמיתות לנו ברחבי הארץ בדרכים רבות: ניסוח חזון ומטרות העמותה, גיבוש דרכי פעולה, איתור הצוות החינוכי, ובניית התכנים הפדגוגיים, גיבוש נוהלי עבודה פנימיים וחיצוניים, והקמת הקהילה.

בשנתיים האחרונות פועלת העמותה בכמה מישורים מקבילים לביסוס פעילותה:

1. המישור המוניציפלי  - קשר עם עיריית קרית אונו ועיריות נוספות במטרה ללמוד על הניסיון שלהן עם חינוך וולדורף.

2. המישור החינוכי - קשר צמוד עם בתי ספר קיימים ומבוססים, קבלת ליווי צמוד ועזרה וכל עזרה נדרשת הן בתחום הפדגוגי והן בהיבטים הטכניים של הקמת הכיתה.

3. המישור הקהילתי - הרחבת וביסוס קהילה של הורים וילדים המאמינים בחינוך על פי התפיסה האנתרופוסופית, באמצעות הרצאות, מפגשים חברתיים וטיולים משותפים.